Co wpływa na psucie się wtryskiwaczy common rail?

 

Wtryskiwacze common rail są drogie. Dlatego też jeżeli coś wydarzy się z nimi nie tak, to wizyta np. w http://wtryskiwacz.com.pl/a_testowanie_wtryskiwaczy_common_rail.html , zaboli twój portfel. A auto na gwarancji wiele Ci nie pomoże, ponieważ w większości przypadkach awarie związane z wtryskiwaczami common rail nie są objęte gwarancją. Jednak czy można zrobić coś, żeby wtryskiwacze common rail psuły się rzadziej? Czy można jakoś o nie dbać? W tym artykule zajmę się tym tematem.

 

 

Na co zwrócić uwagę posiadając wtryskiwacze common rail?

Największym mordercą i wrogiem tych wtryskiwaczy jest brud. A w praktyce oznacza to paliwo słabej jakości, lub zanieczyszczone. Jeżeli posiadasz samochód, który ma wtryskiwacze common rail, to korzystaj tylko i wyłącznie z zaufanych stacji paliw. Jeżeli obawiasz się, że paliwo, które otrzymujesz może być zanieczyszczone, albo cokolwiek może być z nim nie tak, to zmień miejsce tankowania.

 

Sprawne wtryskiwacze common rail są niezbędne

Sprawne wtryskiwacze common rail są bardzo ważne

 

Wszelkiego rodzaju brud i zanieczyszczenia mają bardzo zły wpływ na wtryskiwacze. Generalnie są one bardzo dobrze wykonane, naprawdę rzadko się psują. Jeżeli mówimy o ich niepoprawnym działaniu, to najczęściej następuje ono wskutek zużycia wtryskiwaczy common rail.

 

 

Wniosek z tego artykułu jest bardzo prosty – jeżeli chcesz zadbać o swoje wtryskiwacze common rail, jeżeli chcesz by działały one dobrze to koniecznie dbaj o to, żebyś tankował tylko i wyłącznie paliwem wysokiej jakości. Oszczędności na paliwie raczej nie pokryją kosztów napraw wtryskiwaczy common rail.