Mniejsza wytrzymałość cegieł ręcznie formowanych

 

Niektóre osoby, które zgłębiają temat różnego rodzaju cegieł zauważają, że cegły ręcznie formowane posiadają mniejszą wytrzymałość na ściskanie. Przez to od razu odrzucają zakup takiego produktu z asortymentu http://sklep.auroks.pl i chcą wybrać cegły produkowane maszynowo. Jednak czy aby na pewno trzeba się obawiać tego, że cegła ręcznie formowana ma mniejszą wytrzymałość na ściskanie?

 

 

Nie gońmy za cyferkami

Świetnym przykładem bezsensownego gonienia za cyferkami jest dla mnie to co obecnie dzieje się na rynku smartfonów. Firmy prześcigają się by dać jak najwięcej Ramu, jak najwięcej rdzeni w telefonie. Jednak czy użytkownik tego potrzebuje? Tak samo jest jeżeli chodzi o cegły ręcznie formowane ­ czy na pewno potrzebujesz większej wytrzymałości na ściskanie?

 

Cegła ręcznie formowana na ścianie - ogród

Cegła ręcznie formowana na ścianie

 

W większości przypadków nie. I mimo tego, że cegły formowane ręcznie posiadają niższe parametry niż cegły produkowane maszynowo to i tak nie wykorzystuje się ich w pełni. I tak posiadają one duży zapas, a co za tym idzie ta wytrzymałość jest wykorzystywana tylko w niewielkim stopniu.

 

 

Dlatego nie słuchaj wszystkich osób, które twierdzą, że cegły ręcznie formowane są gorsze, ponieważ mają mniejszą wytrzymałość na ściskanie. Tak samo niektóre firmy twierdzą, że ich smartfony są lepsze, ponieważ mają 6 GB Ramu i 8-rdzeniowy procesor. Jednak co z tego, skoro i tak nie ma aplikacji wykorzystujących ten potencjał?

Co z tego, że cegła formowana ręcznie posiada mniejszą wytrzymałość na ściskanie? I tak obciążenia, którym jest poddawana są o wiele niższe.