O uprawnieniach i czarterach jachtów

 

Oczywistym wydaje się fakt, iż nie można sterować jachtem, kiedy nie ma się odpowiednich uprawnień do tego. Dlatego też pozostają nam dwie opcje, zatrudnić osobę, która je posiada lub też samemu je zdobyć, aby samodzielne czartery jachtów (Chorwacja będzie tutaj przykładem) były możliwe. Poniższe porady zostały napisane przy naprawdę dużej pomocy http://slonecznerejsy.pl/czartery-jachtow/liderów czarterowania jachtów w Chorwacji.

 

 

Wszystko o uprawnieniach związanych z czarterem jachtów w Chorwacji

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że polskie patenty żeglarskie mają taką samą moc, co zagraniczne. Dlatego też nie musimy martwić, że jakieś uprawnienie zdobyte na obszarze naszego kraju, będzie w innym miejscach nieważne. W gruncie rzeczy jest to niezmiernie istotne, dlatego też warto zdawać sobie z tego sprawę. Jednak na obszarze takim, jak choćby właśnie Chorwacja, bardzo ważne zazwyczaj jest zdobycie certyfikatu, jakim jest SRC. Dotyczy on typowo bliskiego zasięgu i jest bardzo często wymagany na zagranicznych wodach, choć nie tylko. Dlatego koniecznie musimy się nim zainteresować, jeśli poważnie bierzemy pod uwagę czartery jachtów. Chorwacja w końcu jest krajem, który restrykcyjnie traktuje tę kwestię.

 

 

O patentach, dzięki którym możliwe są czartery jachtów

Chorwacja jest idealnym miejscem do odbywania rejsów. Jednak, jeśli chcemy sterować tam jacht, to konieczni musimy zdobyć któryś z poniższych patentów:

  • na żeglarza jachtowego,
  • na sternika jachtowego,
  • na jachtowego sternika morskiego,
  • na kapitana jachtowego.

Koniecznie trzeba wiedzieć, który będzie dla nas odpowiedni.