Taśma klejąca a czyszczenie

 

Dla większości osób taśmy klejące służą by po prostu coś przykleić, lub skleić. Jednak produkty http://goodmark.info.pl/category/tasmy-pakowe mają znaczni więcej zastosowań. Oczywiście można przy ich pomocy pakować produkty do wysłania. Właściciele firm skorzystają na tym, ponieważ będą mieli dodatkową formę reklamy. Jednak nawet zwykłe taśmy klejące mają ciekawsze zastosowania niż tylko klejenie różnych przedmiotów.

 

Dla większości osób taśmy klejące służą by po prostu coś przykleić, lub skleić.

Dla większości osób taśmy klejące służą by po prostu coś przykleić.

 

Czyszczenie przy pomocy taśmy

Gdy pierwszy raz o tym usłyszałem, to byłem mocno zdziwiony. Wydawało mi się, że taśmy klejące nie nadają się do czyszczenia, pomysł czyszczenia za ich pomocą wydawał mi się absurdalny. Natomiast sprawdzi się ona w wielu sytuacjach:

  • Zbieranie włosów i drobinek kurzu z poduszek, itp. Na niektórych materiałach są one bardzo widoczne. Do ich czyszczenia są specjalne rolki, jednak dzięki taśmie klejącej można poradzić sobie w sytuacji awaryjnej, gdy takich rolek nie będzie.
  • Zbieranie szkła – jeżeli coś się stłukło, to najlepiej jest poodkurzać. Jednak po godzinie 10 w niektórych blokach może to skutkować wezwaniem policji. Dzięki taśmie klejącej można zebrać większość drobinek.

 

To tylko dwie możliwości by wykorzystać taśmę klejącą do utrzymania czystości. Osobiście też wykorzystuje ją czasem do czyszczenia przestrzeni pomiędzy klawiszami, ponieważ wyczyszczenie tego tradycyjnymi metodami jest czasem niemożliwe.